18 Eylül 2015 Cuma

"BLOGUM İÇİN KONU BULAMIYORUM"

Bir de buraya bakın.
Her blog sahibi aktif kalmaya çaba göstererek bloğunu ilerletmek ister öyle değil mi?
Ancak zor bir an gelir ki yazacak blog konusu bulamazsınız,
Bu sebep sizi bunalıma iter ve zaman içinde bloğunuz kalitesini kaybetmeye başlar.
Çünkü ne yazacağınızı bilmiyorsunuzdur.

Bugün bu tarif ettiğim haldeyseniz elimden geldiği kadar size yardım edeceğim.Ama dediklerime çok dikkat etmeli ve mutlaka her yazınızdan önce uygulamalısınız.


Yayın bölümünü açın ve kendinize şu soruları sorun:

1)Ben kimim?

Bu soruyu sorduğunuz zaman aklınıza elbette birşey gelecektir.
Doktor mu?  Mühendis mi?  Eczacı mı?  Şoför mü?  Öğretmen mi?  Çoğaltılabilir ama ben hangisiyim?

2)Hangi konuda birikimliyim?

Blog yazısı yazmak için o konuda uzman olmanız gerekmiyor. O konu ile daha önce ilgilenmiş miydiniz?  Örneğin bir paraşüt atlayışı yaptınız. Ne kadar yüksek olduğu önemli değil.Bunu sizden sonra ilk kez deneyecek olanlar da olacak. Hah! İşte sizin o yazıdaki hedef kitleniz onlar olacak.

3)Ne tür şeylerden hoşlanıyorum?

Ne tür şeyler yapmaktan hoşlandığınızı elbette biliyorsunuz. Bununla ilgili bilgileri araştırın,deneyler yapın ve bunu okuyucularınıza anlatın. Örneğin ben yüzmeyi seviyorum ve inşallah yakında yüzmenin püf noktaları ile ilgili bir yazımı yayınlayacağım.

Eğer yüzmeyi seviyor ve ilgileniyorsanız, belki de o yazıyı okuyanlardan olacaksınız. Hem bu şekilde hedef  kitleniz de zaman içinde netleşecektir.

Yapmayı sevdiğiniz şeyleri küçümsemeyin. Sevdiğiniz şey yemek yemek olsun. Çok yemekten nasıl vazgeçebilirsiniz?  Önce kendi üzerinizde uğraşın, işe yararsa veya yaramazsa sebeplerini düşünün. Kendi tecrübenizi aktaracağınız bir şey mutlaka bulursunuz.

4)Sınırlarınızı zorlayın

Bloğu yazan sizsiniz ve okuyucularınız siz ne yazarsanız onu okuyacaktır. Hiç okunmayan bir blog yoktur. Az okunan blog vardır.Bunu artırmak da tabi ki sizin elinizde. Yazabileceğiniz ve hakkında fikir yürütebileceğiniz,yorum dahi yapsanız okuyan birini bulursunuz. 

Yeter ki az da olsa sürekli yazın. 

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...