TAYLAND BOKSU (MUAY THAİ) NEDİR?

   Tayland Boksu yüzyıllar boyunca savaş alanlarının dövüş sanatı olmuştur. Tayland`da ortaya çıkan ve özgün adı Muay Thai olan bu dövüş sporunda, diğer bazı mücadele sporları antrenmanında kullanılan koşma, gölge boksu, ip atlama, vücut direncine dayalı egzersizler, sağlık topu egzersizleri, karın kasları egzersizleri ve bazı durumlarda ağırlık antremanı gibi çalışmalar uygulanır.

TASARIMLARI BİRBİRİNDEN GÜZEL 5 KÖPRÜ

 Son yüzyılda yeryüzündeki gelişmiş ülkeler hayrete düşüren devasa yapılar konusunda birbiriyle yarışmaya başladı. Onların bu yarışının tek galibi ise biz ziyaretçiler olduk. 

 Dünya'daki "en" köprüleri araştırdık ve sizler için 5 tanesini seçtik. Bu ilginç köprülere birlikte göz atalım.

ANTARTİKA'YA BİLİMSEL ARAŞTIRMA ÜSSÜ

"İsviçreli bilim adamları"nı çok duyduk ama "Türk bilim adamları"nı duymamızı engellediler. Aylarca süregelen şehit haberleriyle,birbirinden kalleş terör örgütleriyle... Ve nice şehit verdik bu yolda gerek mühendis,bilim adamı gerekse asker,avukat,hakim, kısacası bu vatanın tüm evlatları kendi canını vatanı için siper etti. Ama yavaş da olsa ilerliyoruz ve bilimsel açıdan yeni bir gelişme oldu. Son günlerde Antartika'ya yeni bir araştırma üssü kurulması gündeme geldi.


EN KALİTELİ 21 MASAÜSTÜ ARKAPLANI

Kalite göreceli bir kavramdır tabiki. Ama elimden geldiğince beğeneceğiniz tarzda masaüstü arkaplan resimlerini bir araya getirmeye çalıştım.Umarım beğenirsiniz. 

KUR'AN VE SÜNNET'E GÖRE RUH SAĞLIĞI

                                    
                                                         
Bu kitap; günümüz insanının, içinde bulunduğu maddi ve manevi sorunlarına çözümler sunması açısından önem arz ediyor. Ruh sağlığı konusunun ülkemiz gündeminde yer edinmesi bakımından da faydalı olacağını düşünüyorum.

 Ruh sağlığı ihmal edilmiş bireylerin oluşturduğu toplumlarda huzur ve mutluluğun tam anlamıyla yakalanamayacağını biliyoruz. Kitabın arka kapağında yazar Esat Burul'un da dediği gibi:

"İslam ve O'nun yüce kitabı Kur'an-ı Kerim, her şeyden önce insanı muhatap almakta ve her şeyi ile O'na hitap etmektedir. Bu sebeple Kur'an, her türlü bedensel ve ruhsal hastalıklardan insanların korunmasını istemekte, bu konularda da sağlam esaslı prensipler ve kanunlar getirmektedir. Kur'an'ın gösterdiği bu sağlam ve temel esaslar, öncelikle insanın ruhen ve bedenen hastalanmamasını emniyet altına almakta fakat hastalandığında da tedavi yollarını ve usüllerini insanlara göstermektedir."

Kaliteli bir kitap olmuş. Yazar, yaptığı derin bir araştırmanın ardından konuyu, Kur'an-ı Kerim ayetleri ve Peygamberimiz'in hadisleri ışığında inceleyerek günümüz insanının sorunlarına çareler önermiş.

Gonca Yayınevi'nden temin edebilirsiniz.