NAVARİN DENİZ SAVAŞI

Avrupa devletlerinin Osmanlı'nın içişlerine karışmaya başlaması ile Yunanistan'ın bağımsızlığını kazanması arasında yaşanan ve Avrupa basınında uzun yıllar sonra yer bulan faciadır. Yunanistan'ın bağımsızlığını kazanmasında en büyük etkenlerden biridir.  Mora Yarımadası'ndaki Navarin Kalesi açıklarında gerçekleşmiştir.

2017 LYS KİTAPLARI NE ZAMAN ÇIKACAK?

Bu yazı 2 kez güncellenmiştir.

2017 yeni basım kitaplar ne zaman çıkar? Bu sorunun cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazıyı ne zaman okursanız okuyun eski kaynakları çözmeye devam etmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü eklenen-kaldırılan konular olduğu kadar da hiç değişmeyen konular var. 

2017 YGS-LYS EKLENEN-KALDIRILAN KONULAR


Lise matematik,fizik,kimya ve biyoloji müfredatı 2013-2014 yılında 9.sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak değişti. En son 2016-2017 eğitim-öğretim yılında 12.sınıflarda yeni müfredat okunacak. Ve böylece 2017 yılında yeni müfredat tamamlanmış olacak. Bu nedenle 2017 YGS-LYS müfredatı sayısal dersler için büyük oranda değişti. Şu anda 11.sınıfta olup 2017'de üniversite sınavına girecek öğrencileri oldukça yakından ilgilendiren bir husus. Hatta sadece bu öğrencileri değil, 2017 YGS-LYS sınavlarında tekrar girmeyi düşünen tüm öğrencileri ilgilendiren bir konu olması nedeniyle sizlerle paylaşmak istedim.